Terug naar de zoekresultaten

Foto's


Wishlist

Er zijn geen sprekers in uw wishlist.

dr. André de Waal MBA

dr. André de Waal MBA

Internationaal expert rond prestatiemanagement en High Performance Organizations
Talen : Engels, Nederlands

  • Categorieën

  • Leiderschap & Strategie
  • Management
    • Performance Management
  • Inzetbaarheid

  • Lezing
  • Workshop / Masterclass
  • Consultant/Trainer
  • Onderwerpen

  • Leiderschap & Strategie
  • Excelleren
  • Prestatie verbeteren
  • Kwaliteit van Management
  • Topprestaties
  • Performance Management
  • High Performance Organizations
  • Succesvol Ondernemen
  • Alle onderwerpen

André is auteur, associate professor High Performance Organizations aan de Maastricht School of Management, gast expert op de Erasmus Universiteit, Vrije Universiteit en Cranfield University (VK), bevlogen spreker, adviseur, academisch directeur van het HPO Center en expert op het gebied van prestatiegericht gedrag en High Performance Organisaties. André weet als geen ander wetenschappelijk onderzoek, praktische toepasbaar te maken voor organisaties.

Lees meer

André is auteur, associate professor High Performance Organizations aan de Maastricht School of Management, gast expert op de Erasmus Universiteit, Vrije Universiteit en Cranfield University (VK), bevlogen spreker, adviseur, academisch directeur van het HPO Center en expert op het gebied van prestatiegericht gedrag en High Performance Organisaties. André weet als geen ander wetenschappelijk onderzoek, praktische toepasbaar te maken voor organisaties.

André de Waal is nationaal en internationaal een veel gevraagd adviseur en spreker op het gebied van prestatieverbetering, high performance organizations en performance management. André is geselecteerd in de top 10 van meest invloedrijke experts door Managementboek.nl door zijn werk rond prestatiegericht gedrag en High Performance Organizations (HPOs). Daarnaast was hij in 2009 en 2012 winnaar van de Highly Commended Award van the International Journal Of Productivity and Performance Management.

In 1983 behaalde André zijn Master of Science aan de Universiteit van Leiden, zijn MBA behaalde hij twee jaar later aan de Northwestern University in Boston. In 2002 ontving hij zijn doctoraat aan de VU Amsterdam. Zijn carrière startte André als organisatieadviseur en vennoot bij Arthur Andersen en daarna bij Holland Consulting Group.

Inmiddels zijn over zijn werk luister-cds verschenen in de reeksen Hollandse Meesters in Management en Management Topics. Als consultant en onderzoeker richt André zich vooral op strategisch prestatiemanagement en excellerende organisaties. Hij heeft over deze onderwerpen presentaties gegeven en projecten gedaan in onder meer China, Vietnam, Bangladesh, Mongolië, Nepal, Peru, Ecuador, Suriname, Groot-Brittannië, Verenigde Staten, Polen, Nederland, Saudi-Arabië, Jemen, Palestina, Zuid-Afrika, Namibië en Tanzania. André helpt organisaties, gebaseerd op vijf jaar wetenschappelijk- en praktijkonderzoek, focus te krijgen op wat de organisatieprestaties echt voor de lange termijn verbetert.

André heeft ruim 250 artikelen en 24 managementboeken op zijn naam staan op het gebied van prestatiegericht gedrag, high performance organizations en organisatieverbetering. Publicaties van André zijn o.a. opgenomen bij het British Academy of Management, Business Strategy Series (Emerald), Chief Learning Officer, Leadership Excellence, MSNBC.com, NRC, MT, the Conference Board, American Management Association (AMA) en meer.

Samenvatting inklappen

Column ACADEMY® Magazine 2014

Lees publicatie
Cover van Hoe bouw je een high performance organisatie?

Hoe bouw je een high performance organisatie?

ISBN: 9789089651501
Bestellen

Houd u niet langer bezig met wat u denkt dat werkt, of wat u vindt dat zou moeten werken. Als hedendaagse manager kunt u zich beter concentreren op datgene wat werkelijk bijdraagt aan het bereiken van uw doelstellingen. André de Waal ontdekte en analyseerde op wetenschappelijke wijze wat er aantoonbaar toe doet in iedere soort organisatie, wereldwijd, in alle sectoren. Hoe bouw je een High Performance Organisatie? beschrijft het bewezen HPO-raamwerk dat bestaat uit de vijf universele factoren waar u op moet focussen om uw organisatie te veranderen in een High Performance Organisatie(HPO):

1. kwaliteit van management;
2. openheid en actiegerichtheid;
3. langetermijngerichtheid;
4. continue verbetering en vernieuwing;
5. kwaliteit van medewerkers.

Cover van 10 Rituelen van slecht management

10 Rituelen van slecht management

ISBN: 9789089650276
Bestellen

In dit boek waarschuwt André de Waal voor managers die zich bedienen van rituelen die hun slechte manier van managen verbloemen. Managers die zich bedienen van trucs om hun targets niet te halen en anderen daarvoor de schuld geven, die altijd druk lijken maar uiteindelijk niets doen. Ze maken dikke strategische plannen maar voeren die niet uit.

Kortom managers die absoluut geen High Performance Individuals zijn en die de transitie naar een excellente organisatie zorgvuldig kunnen tegenhouden. Een gewaarschuwd mens telt voor twee, dus het herkennen van de rituelen zorgt ervoor dat de slechte manager, in plaats van carrière te maken, door de mand valt en daardoor snel verwijderd kan worden. Dat maakt uw handen vrij om aan het echt belangrijke werk te beginnen: de transitie naar de High Performance Organisatie!

Je gaat het pas zien als je het door hebt: leer de 10 rituelen herkennen. - Voorzien van zeer herkenbare voorbeelden en cases. - Een handleiding om uw organisatie uit het moeras van middelmatige managers te verlossen en zo sterker de crisis te kunnen overleven.
 

Cover van Maak van je bedrijf een toporganisatie!

Maak van je bedrijf een toporganisatie!

ISBN: 9789089650030
Bestellen

Hoe zou het zijn als al uw mensen werken aan het bereiken van de organisatiedoelstellingen? Als alle activiteiten waarde toevoegen? Als iedereen in de organisatie flexibel is en vlot reageert op problemen en ontwikkelingen? Als de strategie van uw organisatie écht afwijkt van die van de concurrentie? Dan zou uw organisatie een toporganisatie zijn.

Cover van Passie voor je vak!

Passie voor je vak!

ISBN: 9789090245867
Bestellen

Hoe maakt u van uw bedrijf een HPO, oftewel een High Performance Organisatie? En hoe wordt u zelf een High Performance Individual? Dringende vragen, vooral in een tijd van recessie.

Cover van Strategic Performance Management

Strategic Performance Management

ISBN: 9781403998842
Bestellen

Strategic Performance Management provides students with the tools and understanding to evaluate how a business is performing. Grounded in the latest academic research, it integrates practical insights from current industry developments. This balanced mix of theory and practice is particularly attractive to MBA students.

The book takes a problem based managerial approach, which engages students and challenges them to consider the range of factors required for the development and assessment of a performance management system.

Cover van Quest for Balance

Quest for Balance

ISBN: 9780471205715
Bestellen

Explains the competencies a manager must possess in order to use a balanced scorecard. Features case studies of corporations who have successfully used the human element when implementing the balanced scorecard as a PMS.

Cover van Power of Performance Management

Power of Performance Management

ISBN: 9780471383475
Bestellen

A groundbreaking new approach to creating and delivering world-class shareholder value Creating the right performance management framework is the key to delivering sustained, world-class value. Under increasing pressure from shareholders to create sustained wealth, CFOs, CEOs, and controllers are desperate for new business planning methods that will help them meet constantly growing expectations.

This book provides the framework for developing a strategic plan to develop world-class performance management capabilities. Numerous case studies and best practice examples help identify the key issues companies face in their drive to deliver and create value as well as the new role management must play in order to maximize performance management capabilities. The book also explores the various information technologies that support performance management.

KLM Royal Dutch Airlines President and CEO

Peter Hartman

"André de Waal has done a wonderful job in researching high performance scientifically and then turning his findings into tangible ideas that managers can use immediately."


President Archway (USA)

Mike Moroz

"We found the process to be incredibly valuable. Dr. de Waal’s definition of a High Performance Organization should be the world-wide standard.”


voormalig Algemeen Directeur Dactylo

Jonard Speijer

“Good to Great van Jim Collins was een aha-erlebnis. Het HPO-gedachtegoed van André gaat veel verder. Dat helpt organisaties echt om concrete stappen te maken.”


Vice President North Western Europe - Grohe

Rob van den Maagdenberg

"Het HPO-gedachtegoed van André heeft het voordeel dat het heel praktisch is en makkelijk te implementeren. Door het onderzoek zie je heel snel aan welke knoppen je moet draaien om de prestaties te verbeteren."


former HR Strategist at IKEA International

Carel Maasland

“Culture is very important at HPOs and the HPO research by André de Waal provides us with a tool for thinking in terms of the long run.”


President, BT Global Health

Huw T. Owen

“I met Andre in 2007 when I was engaged in a major turnaround. The HPO methodology provided a perfect means of benchmarking where we were, telling us what good looked like, the things that we really needed to focus on, a target to aim for and the means to measure our progress – excellent. On a personal basis I really enjoyed working with Andre, bright, perceptive and always challenging – always adding further polish to the HPO mirror!”


Clinical Professor of Leadership and Organizational Change at INSEAD and The Raoul de Vitry d'Avauco

Manfred F. R. Kets de Vries

“The infamous American actress Mae West once said: “An ounce of performance is worth pounds of promises.” Finally, a book that goes beyond “promises” but gives greater clarity about the essential contributing factors of high performance organizations. This pioneering work of Dr. de Waal is a must read for people interested in this subject.”


Deloitte & Touche LLP Chair of Accountancy Marshall School of Business, University of Southern Calif

Kenneth A. Merchant

“This book is in the tradition of ‘In Search of Excellence’ and ‘Good to Great’ but with evidence and examples from across the globe. It contains a lot of wisdom, and it is written in an engaging style. Well done, André de Waal!”


MD Strategic Dimensions, Director of the Corporate Research Forum (CRF) and the Performance and Rewa

Mike Haffenden

“Much of the academic or consultancy work on improving organizational performance is based on unsubstantiated opinion and therefore, unsurprisingly, little benefit ensues. Andre’s approach is much more rigorous and is based on a close systematic examination of the facts across time, cultures and different industries. Giving definition to what is meant by ‘performance’ is of itself a huge step forwards.”


Corporate Vice President Capgemini S.A.

Henk W. Broeders

“The HPO Framework of André de Waal is based on solid scientific and practical research and its working has been tested at actual organizations. This makes De Waal's framework the first one to actually help managers improve in a sustainable manner.”